neděle 25. března 2012

ČP BOULDER SLANÝ

Dne 17.3.2012 se konal první závod a rovněž jeden ze dvou nominačních závodů Českého poháru v boulderingu ve Slaném.
Závodilo se v místní tělocvičně základní školy na 8 profilech. Čtyři rovnější a čtyři, které stály na pódiu byly více nakloněné a jeden z toho úplný strop.
Kvalifikací prošlo 15 žen a 25 borců mezi nimiž byl i Martin Stráník či Adam Ondra. Bojovalo se hodinu, mně osobně byla hodina málo. Než jsem se rozkoukala a vylezla dva nejlehčí bouldry, tak bylo 20 minut pryč a na poslední stropový bouldr nezbyl čas. Nakonec jsem ale dala 7 bouldrů na 9 pokusů a to mně stačilo na postup do finále z prvního místa.
Ve finále nás bylo 8 a já lezla poslední. V tělocvičně bylo už po celém dnu svícení slunce nedýchatelno a hrozný teplo. Lezlo se na nových chytech a krásných velkých nových strukturách od aix, makak a dalších. První boulder jsem nedala (škoda, nejvíce se mi líbil, byl přes obliny). Další jsem lezla ve stropu a podařilo se mi ho vylézt prvním pokusem. Ve třetím jsem si myslela, že ani nenastoupím, jak byl nástup blízko žiněnky. Taky mě rozhodčí sundala, že jsem se opřela o něco, co jsem neměla, ale já o ničem nevím. V tomto bouldru jsem spadla, když jsem si přidávala druhou ruku na TOP. Na poslední mi i z důvodu nedávné nemoci i z pokusů na trojce hrozně nateklo a už jsem neudržela oblé lišty. V konečném hodnocení jsem skončila na 4. místě. Přede mnou byla Nelly Kudrová, Karolína Nevělíková a vyhrála Petra Růžičková.
U borců vyhrál Adam Ondra před Martinem a Štěpánem Stráníkovými. 

2 komentáře: